Nova Launcher w wersji 5.5: adaptacyjne ikony i wyszukiwarka w docku

Strona główna Aktualności

O autorze

Na kolejną większą aktualizację do Nova Launcher przyszło nam czekać trochę ponad dwa miesiące. Na początku września, ten cieszący się dużą popularnością launcher otrzymał integrację z Sesame Shortcout. Teraz, wraz z podniesieniem numerku wersji do 5.5, użytkownicy dostają adaptacyjne ikony, wyszukiwarkę Google w docku i jeszcze kilka dodatków.

Funkcja Adaptive icons (adaptacyjne ikony) wymaga Androida w wersji 5.0 lub nowszej. W celu jest aktywowania musimy przejść do Ustawienia NovaWygląd i stylAdaptive icons i teraz wystarczy aktywować opcję. Pozwala ona na ustalenie spójnego kształtu ikon systemowych.

Kolejną nowością jest możliwość umieszczenia paska wyszukiwarki w docku (nad lub pod listą aplikacji), co ma naśladować styl wprowadzony w Google Pixel 2. W Nova Launcher możemy jednak spersonalizować wygląd widżetu wyszukiwarki lub nawet zastąpić pasek innym widżetem.

Nowa wersja przynosi jeszcze nieznacznie zmienione menu podręczne, które nawiązuje do menu z Androida 8.1. Aktualizacja wprowadza także poprawki optymalizacji i eliminuje znalezione błędy.

Najnowszą wersję Nova Launcher znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy