NovaBench 4.0.6

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NovaBench to prosta aplikacja do testowania wydajności podstawowych podzespołów komputera, tj. procesora, pamięci RAM, układu graficznego oraz dysku twardego.

W skład programu wchodzi 6 prostych benchmarów, przy użyciu których możliwe jest sprawne badanie wydajności bazowych podzespołów zamontowanych w komputerze. Uruchamiane mogą być one wszystkie jednocześnie lub pojedynczo, w zależności od preferencji użytkownika. Z pomocą benchmarów przetestujemy sprzęt pod kątem obliczeń na liczbach całkowitych i zmiennoprzecinkowych, generowania hashów MD5, renderowania sceny 3D oraz szybkości zapisu danych (pamięć RAM i dysk twardy).

Po zakończeniu pracy NovaBench tworzy raport, zawierający punktację uzyskaną za każdy z testowanych elementów. Podsumowanie zapisane może zostać na dysku w postaci pliku NBR lub udostępnione online w celu porównania osiągniętych wyników z innymi użytkownikami.

Benchmark NovaBench dostępny jest dla systemów Windows i Mac OS. W przypadku tego ostatniego znaleźć go można także w Mac App Store.

Uwaga!

  1. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  2. Do poprawnej pracy programu wymagany jest DirectX 9.0c lub nowszy. Dostępny on jest do pobrania w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!