r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Novell Linux Desktop 10 już wkrótce

Strona główna Aktualności

O autorze

Na marzec tego roku planowane jest wydanie wersji beta systemu Novell Linux Desktop w wersji 10. Dystrybucja ta, stworzona w oparciu o system SUSE, skierowana jest do użytkowników firmowych z przeznaczeniem instalowania na desktopach.

Z najciekawszych nowości zapowiadanych w nowej wersji warto wspomnieć o opisywanej przez nas niedawno technologii XGL, rozszerzającej możliwości multimedialne systemu i poprawiającej wydajność generowania grafiki. Założeniem producenta jest ułatwienie użytkownikom migracji z systemu Windows, w przygotowaniu jest specjalna wersja pakietu biurowego OpenOffice, która będzie wyposażona w obsługę makr Visual Basic w arkuszach tworzonych w Excelu. Zmieniony zostanie także wygląd pakietu, aby jak najbardziej przypominał on programy firmy Microsoft.

W skład dystrybucji włączone będzie narzędzie AppArmor, służące do lepszego zarządzania uruchamianymi w systemie aplikacjami. Dzięki systemowi profili zwiększone zostanie bezpieczeństwo systemu, gdyż aplikacja będzie mogła korzystać tylko z przydzielonych jej zasobów. Prócz tego, spodziewać się można programu Beagle, będącego funkcjonalnym odpowiednikiem Google Desktop.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.