Novell dla małych firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell przedstawiła pakiet oprogramowania do pracy grupowej przeznaczony dla małych firm Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition.

Pakiet oparty jest na środowisku SUSE Linux Enterprise. Zawiera Novell GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarzy, rozwiązania Novell Open Enterprise Server do zarządzania pamięcią masową, administrowania użytkownikami i prawami dostępu, łączenia komputerów w klastry i przełączania awaryjnego.

Znajdziemy w nim także system operacyjny dla desktopów SUSE Linux Enterprise Desktop i popularny pakiet biurowy OpenOffice.org w wersji Novella, przystosowany zarówno do Windows jak i do Linuksa. Cały pakiet został wyposażony również w nowo opracowaną warstwę integracji, która ułatwia partnerom handlowym i dostawcom usług zintegrowanie wyspecjalizowanych produktów z rozwiązaniem Novella.

Pakiet Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition będzie dostępny od września br. Pakiet umożliwia obsługę do 5 serwerów i 200 użytkowników. Więcej informacji na stronie producenta.

© dobreprogramy