Novell dla małych firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell wprowadziła do sprzedaży Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition, oparty na Linuksie zestaw oprogramowania do organizacji środowiska IT w małej i średniej firmie.

Pakiet dostępny jest w polskiej wersji językowej i zawiera wszystko, co jest potrzebne do łatwego korzystania w sieci ze wspólnych zasobów (danych i urządzeń), udostępniania plików, czy prowadzenia pracy grupowej. Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition obejmuje komponenty dla serwerów i desktopów pracujące na systemach Linux i Windows, w tym aplikacje biurowe, narzędzia obsługujące pocztę elektroniczną i wspomagające współpracę oraz wiele zaawansowanych produktów opartych na Open Source.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition oparty jest na platformie SUSE Linux Enterprise i zawiera Novell Open Enterprise Server umożliwiający zaawansowane zarządzanie danymi i pamięcią masową, a także tożsamością użytkowników i kontrolą dostępu, łączenie w klastry i przełączanie awaryjne. Dostępne jest też rozwiązanie Novell GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarza, system SUSE Linux Enterprise Desktop pozwalający uzyskać pełną wydajność desktopów i popularny pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org dla systemów Windows i Linux (edycja Novella).

Nowy pakiet kosztuje 329 euro (dla 5 użytkowników), w cenie zawarta jest miesięczna uruchomieniowa pomoc techniczna, możliwe jest wykupienie nielimitowanej asysty technicznej. Więcej informacji na stronie producenta.

© dobreprogramy

Komentarze