reklama

Novell doceniony przez Gartnera

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell poinformował o zakwalifikowaniu go przez firmę Gartner do grupy liderów w raporcie Magic Quadrant omawiającym sytuację na rynku rozwiązań do konfigurowania kont użytkowników (user provisioning) w drugiej połowie 2007 r. Docenione zostało rozwiązanie do konfigurowania kont użytkowników Novell Identity Manager.

W raporcie stwierdzono, że zadanie konfigurowania kont użytkowników przestało być tylko projektem informatycznym, ale stało się ważnym elementem działalności biznesowej, który może mieć poważne następstwa dla całego przedsiębiorstwa lub instytucji i który wymaga pełniejszej komunikacji między większą liczbą pracowników.

Najnowsza wersja wspomnianego oprogramowania, czyli Novell Identity Manager 3.5, jest ściśle zintegrowana z rozwiązaniami Novella do uwierzytelniania, jednokrotnego logowania oraz monitorowania zdarzeń i danych dotyczących zabezpieczeń. Novell Identity Manager 3.5 udostępnia elastyczne narzędzia, m.in. do zaawansowanego modelowania graficznego zachodzących w firmie procesów, projektowania przepływów pracy i samoobsługi, a także umożliwia zmniejszenie liczby czynności administracyjnych koniecznych przy wprowadzaniu, aktualizowaniu i usuwaniu informacji o użytkownikach w środowisku heterogenicznym.

Pełną treść raportu znaleźć można na stronie firmy Gartner.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić