r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Novell migruje

Strona główna Aktualności

O autorze

Zmiana oprogramowania w całej firmie to skomplikowany i czasochłonny proces. Ostatnio pojawiły się głosy, że pracownicy firmy Novell, znanej z popularyzacji Linuksa, nadal używają Windowsa. W firmie trwa jednak proces wdrażania Linuksa, migracja trwa dopiero od kilku miesięcy, a już teraz większość pracowników korzysta wyłącznie z Linuksa.

Pierwszy krok, zamiana MS Office na OpenOffice, zakończył się sukcesem, etap drugi, polegający na przejściu na Linuksa jest ukończony w około 50%. Z 5500 pracowników, około 3 tysiące mają jeszcze możliwość uruchamiania na swoich stanowiskach obu systemów, a cała reszta działa tylko z Linuksem. Całkowita migracja ma się skończyć w przeciągu roku. Jeden z prezesów firmy, Ron Hovsepian, twierdzi, że cały proces bardzo ich nauczył, nie obyło się jednak bez pracochłonnych implementacji, na przykład w przypadku przenoszenia makr MS Office na OpenOffice.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.