Novell przejmuje firmę SiteScape

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell poinformował o przejęciu firmy SiteScape należącej do ścisłej czołówki producentów otwartego oprogramowania do wspomagania pracy zespołowej.

Firma SiteScape jest znana m. in. z nowatorskiego projektu ICEcore, w ramach którego można budować rozwiązania do pracy w grupie oparte na technologiach Web 2.0. Novell dzięki przejęciu firmy SiteScape uzyska bezpośredni dostęp do technologii wspomagającej pracę grupową i komunikację w czasie rzeczywistym. Zajmie też tym samym pozycję niekwestionowanego lidera w dziedzinie otwartego i jednocześnie przygotowanego dla biznesu oprogramowania zwiększającego produktywność pracowników.

Przejęcie SiteScape wprost wpisuje się w naszą strategię - mówi Ron Hovsepian, prezes i dyrektor generalny firmy Novell. Z jednej strony ułatwia nam promowanie rozwiązań open source w sektorze korporacyjnym, z drugiej zaś wzbogaca naszą ofertę o ważne technologie w obszarze o wielkim potencjale wzrostu. Najważniejszą korzyścią jest jednak to, że pozwoli nam ono zaoferować klientom nowe, otwarte rozwiązania wspomagające pracę zespołową, umożliwiające uwolnienie się od monopolu jednego dostawcy oraz łatwą integrację platform Linux i Windows. Finansowe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Celem połączenia firm jest opracowanie opartych na otwartych standardach i oprogramowaniu open source środowisk pracy zespołowej, które zapewnią również wysoki stopień zgodności z istniejącymi na rynku rozwiązaniami

© dobreprogramy