r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Novell przyspiesza wirtualizację

Strona główna Aktualności

Novell przy współpracy z Intelem poprawił działanie systemu wirtualizacji Xen, który pozwala na uruchamianie pod kontrolą Linuksa innych systemów, w tym Windowsa.

System Xen był dotychczas bardzo wydajny przy wirtualizacji Linuksa, niestety systemy z rodziny Windows działały bardzo wolno - około dziesięć razy wolniej niż powinny. Łatka przygotowana przez Novella i Intela rozwiązuje ten problem, Windows pod kontrolą Xen pracuje już prawie tak szybko jak tradycyjnie instalowany. Tak dobry wynik uzyskano między innymi dzięki umożliwieniu klienckim systemom operacyjnym na bezpośredni (czyli szybszy) dostęp do części urządzeń, takich jak dyski twarde i karty sieciowe.

Xen to bardzo ciekawy system wirtualizacji, niestety, do uruchomienia Windowsa potrzebuje on procesora posiadającego wsparcie dla wirtualizacji, czyli Intela z systemem Intel Virtualization Technology (VT) lub AMD z systemem AMD-V. Łatka przyspieszająca działanie Windows pojawi się w wersji Xen 3.0.4 i będzie dostępna między innymi w systemie Suse Linux Enterprise Server 10.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.