reklama

Novell wydał Open Enterprise Server 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell poinformowała o wydaniu drugiej wersji systemu serwerowego Open Enterprise Server 2. Produkt łączy możliwości i elastyczność Linuksa z zestawem narzędzi sieciowych oferowanych w serwerach rodziny NetWare.

Nowy Open Enterprise Server 2 to przede wszystkim nowe możliwości wirtualizacji (nie ograniczonej tylko do Linuksa) oraz pełne wsparcie dla technologii 64-bitowych. Pojawił się też nowy mechanizm Dynamic Storage Technology, który w oparciu o opracowany przez administratora zestaw reguł dynamicznie zarządza przestrzenią dyskową. Dane rzadziej używane są (niezauważalnie dla użytkownika końcowego) przechowywane na wolniejszych, ale tańszych urządzeniach takich jak napędy taśmowe, a pliki istotne (czyli często używane) trafiają na najszybsze nośniki.

Wraz z OES 2 pojawiła się aplikacja Novell Client w wersjach dla Linuksa i Windows Vista. Novell Client daje dostęp do takich usług jak iFolder 3.6 (szyfrowana synchronizacja plików) oraz zapewnia autoryzację użytkowników w ramach domeny Novell eDirectory. Administratorów sieci z pewnością ucieszą nowe narzędzia, między innymi do zarządzania użytkownikami maszyn pracujących pod kontrolą Linuksa, czy stanu zdrowia serwerów.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji Novell Open Enterprise Server 2 znaleźć można na stronie firmy Novell.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić