Nowa AutoMapa pomaga kierowcom ciężarówek

Strona główna Aktualności

O autorze

Na rynek trafiła kolejna wersja najpopularniejszego w Polsce programu do nawigacji satelitarnej - AutoMapa. Wersja 5.5.1 została przede wszystkim wzbogacona o informacje kierowane do kierowców ciężarówek oraz nowy system gromadzenia informacji o natężeniu ruchu na drogach.

Kierowcy pojazdów ciężarowych podróżujący z nawigacją samochodową po Polsce mogą wyznaczyć trasę podróży z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu pojazdu, którym się poruszają. Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1200 znaków określających wysokość wiaduktu i ponad 2200 wiaduktów, których wysokość została zmierzona dalmierzem laserowym na potrzeby przejazdów nienormatywnych. AutoMapa 5.5 zawiera również dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu.

W najnowszej wersji AutoMapy udostępniony został pierwszy element systemu omijania zatorów drogowych - AutoMapa Traffic. Dzięki ma być możliwa nie tylko podróż bez korków, ale również planowanie podróży z uwzględnieniem sytuacji na drogach. Wdrożona funkcjonalność systemu AutoMapa traffic pozwolić ma na anonimowe zbieranie informacji o sytuacji na drodze. Dane zbierane od użytkowników, stanowiące istotną część pozyskiwanej informacji są non-stop analizowane wraz z danymi z innych źródeł tworząc szczegółowy obraz sytuacji na drodze o kazdej porze dnia.

Wersja 5.5.1 oczywiście wyposażona została w zaktualizowane mapy, poszerzona została punktowa baza adresów przypisanych do konkretnych budynków, w wersji 5.5 zwiększono liczę miast i miejscowości objętych tym systemem o 272 - w sumie jest ich obecnie 1970.

Najnowsza AutoMapa nie jest jeszcze do udostępniona do pobrania w wersji demo. Wersję 5.2.0809 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Akcesoria -> Mapy i nawigacja GPS

© dobreprogramy

Komentarze