Nowa AutoMapa z mapami NAVTEQ i wspomaganiem CB Radio

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja AutoMapy 5.2 zawierająca w wersji Europe aż 43 nowe mapy krajów europejskich dostarczone przez uznaną firmę NAVTEQ. Mapy Polski nadal oparte są na danych firmy GEOSYSTEMS, przy czym w aktualizacji przybyło ponad 400 nowych nawigacyjnych planów miejscowości, o blisko sto wzrosła ilość miast i miejscowości w których wizualizowane są budynki w technologii 3D, o ponad pięćdziesiąt tysięcy wzrosła ilość punktów użyteczności publicznej, a lista dokładnie określonych punktów adresowych przypisanych do konkretnych budynków przekroczyła dwa miliony.

Ponadto, nowa wersja AutoMapy uwzględnia także oczekiwania zgłaszane przez wielu kierowców podróżujących po drogach z CB Radiem - informacje o pikietażu, czyli słupkach kilometrowych na drogach. Dzięki temu informacje o wydarzeniach drogowych przekazywane przez kierowców poprzez CB Radio znalazły swoje odzwierciedlenie w nawigacji GPS.

AutoMapa 5.2 to także nowy format map, dzięki któremu proces wizualizacji map - jak twierdzi producent, odbywa się do 30% szybciej, niż obecnie. Przełamana została również kolejna bariera precyzji GPS - wersja 5.2 pozwala na odczyt danych z GPS częściej niż co sekundę. Dla kierowcy jadącego z nawigacją takie połączenie oznacza większą płynność informacji i gwarancję wyświetlenia wszelkich komunikatów z precyzyjnym wyprzedzeniem.

Jak zwykle w przypadku AutoMapy - użytkownicy posiadający aktualną licencję mogą bezpłatnie pobrać najnowszą wersję ze strony producenta.

© dobreprogramy