Nowa Indaba Music do wspólnego tworzenia muzyki

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Indaba Music, pozwalający artystom na współpracę podczas tworzenia utworu muzycznego udostępnił dzisiaj nową wersję narzędzia "Session Console", które pozwala na nagrywanie, miksowanie, edycję i publikację muzyki.

Indaba Music jest portalem społecznościowym stworzonym z myślą o osobach lubiących tworzyć muzykę, chcących ją publikować i współpracować z innymi artystami na całym świecie. Ogromną zaletą jest możliwość dodawania efektów i obróbki nagranego materiału z poziomu aplikacji webowej - wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, zarówno przy aktywnym połączeniu, jak i offline. Do tej pory programiści projektu Indaba Music udostępniali swoje oprogramowanie w postaci aplikacji Flash, najnowsza wersja została napisana od podstaw w środowisku JavaFX. Dzięki temu znacznie zwiększyły się możliwości narzędzia jeśli chodzi o nakładanie efektów na ścieżki dźwiękowe. Wśród nowości pojawiła się także biblioteka dodatkowych dźwięków nagranych specjalnie na zlecenie serwisu i udostępnionych na licencji Creative Commons.

Podstawowa wersja narzędzia jest bezpłatna. Dostęp do dodatkowych efektów oraz większej ilości dźwięków można uzyskać wykupując subskrypcję - koszt to 5 i 25 dolarów miesięcznie, w zależności od wybranej przez nas opcji.

Serwis dynamicznie się rozwija, ma już ponad 200 000 użytkowników. Jego twórcy planują teraz udostępnienie artystom narzędzi do promocji i dystrybucji stworzonych przez nich utworów. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w serwisie nagraniami - część z nich to naprawdę profesjonalnie stworzone produkcje, które pokazują możliwości i potencjał platformy Indaba Music.

© dobreprogramy