reklama

Nowa Nokia 3 – mała, tania, ale jednak trochę „premium”

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Nokia 3 to najtańszy z zaprezentowanych podczas niedzielnej konferencji Nokii smartfon z Androidem. Ten smartfon ma kosztować najmniej, ale mimo tego ma kilka luksusowych cech – ekran przykryty Gorilla Glass 3, jednoczęściową, poliwęglanową obudowę i solidną, ale lekką ramę z aluminium.

Smartfon będzie kosztował 139 euro, czyli około 600 złotych. Czy będzie godnym następcą Lumii 640? Prawdopodobnie tak, choć bez takiego wyboru kolorów obudowy.

Nokia 3 nie będzie mocnym smartfonem, ale będzie ładna i poręczna. W środku znajdziemy komponenty niezbyt imponujące, może poza dobrej jakości 5-calowym ekranem (IPS 1280 × 720). To podobno najmocniejsza strona tego smartfonu. Nie zabrakło LTE.

Nokia 3 ma akumulator o pojemności 2650 mAh, 4-rdzeniowy układ MediaTeka, 2 Gb RAM-u, 16 GB pamięci na dane i gniazdo na kartę SD. Ciekawostką są niemal identyczne aparaty z przodu i z tyłu – oba mają 8-megapikselowe matryce, różnią się jednak obiektywami.

Smartfon działa oczywiście pod kontrolą Androida 7 bez żadnej nakładki. W sklepach Nokia 3 będzie jeszcze przed wakacjami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić