reklama

Nowa Nokia 5 – kompaktowy smartfon w pięciu kolorach i „unikalnej” formie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Zaprezentowana właśnie na targach MWC Nokia 5 ma być zdrowym kompromisem pomiędzy budżetową Nokią 3 i droższą Nokią 6. Kompaktowe rozmiary nie oznaczają jednak rezygnacji z priorytetów HMD Global, jakimi są wysokiej klasy materiały, eleganckie wzornictwo i wytrzymałość, jaka cechowała fińskiego producenta za czasów jego świetności.

Cechą wyróżniającą Nokię 5 ma być unikalna forma. Trudno jednak w jej konstrukcji dopatrzeć się jakichkolwiek innowacji, może poza anteną umieszczoną na górnej i dolnej krawędzi. Dzięki temu HMD udało się zaprojektować aluminiowy panel tylny w perfekcyjnie trójwymiarowym kształcie. Tyle jeśli chodzi o unikalność formy Nokii 5.

Procesor Nokii 5 to Snapdragon 430 z grafiką Adreno 505. Smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o wielkości 5,2 cala oraz 2 GB RAM-u. Rozdzielczość głównej kamery to 12 megapikseli. Pozostałe szczegóły już wkrótce, jednak wiadomo już, że cena urządzenia wyniesie 189 euro, czyli nieco ponad 800 złotych.

Nokia 5 dostępna będzie w czterech wersjach kolorystycznych: obok czarnej, dostępne będą także obudowy w kolorze granatowym, białym, i różowym. Podobnie, jak na pozostałych urządzeniach, na Nokii 5 zostanie preinstalowany niezmodyfikowany Android, zaś producent deklaruje comiesięczne aktualizacje systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama