r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa Opera 41 gotowa do pobrania: start szybszy nawet o 86%

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Nowa Opera 41 jest już dostępna. Wprowadzono w niej kilka pomniejszych nowości oraz jedną dużą zmianę w kwestii, w której oczekiwania użytkowników są szczególnie duże, czyli optymalizacji.

Optymalizacja procesu uruchamiania szczególnie zauważalna będzie przy konieczności wczytania wielu kart. Odtąd Opera ma nadawać każdej z nich adekwatny priorytet. Pierwszeństwo będą miały karty przypięte oraz te, które użytkownik przeglądał jako ostatnie. O ile w przypadku kilku kart różnica będzie przede wszystkim w samym komforcie użytkownika, tak w przypadku testu 42 kart, wydajność Opery miała wzrosnąć o 86%.

Oprócz obsługującej priorytety sekwencji startowej, Opera poprawiła także obsługę protokołu WebRTC, który ma być od wersji 41 znacznie mniej łasy na zasoby. Powitają to z optymizmem wszyscy, którzy wykorzystują przeglądarkowe wersje komunikatorów do przeprowadzania wideokonferencji. W trybie oszczędzania energii Opera będzie rozpoznawać, czy możliwe jest wykorzystanie kodeku przyśpieszonego sprzętowo, co nie tylko odciąży procesor, ale także akumulator urządzenia.

r   e   k   l   a   m   a

Przyśpieszenie sprzętowe ma być także wykorzystane we wprowadzonej jakiś czas temu funkcji oglądania strumieniowanych filmów w pływających oknach, co poskutkuje kolejnymi redukcjami zapotrzebowania na moc obliczeniową CPU. Do wersji 41 trafił także liczne poprawki do czytnika RSS: dodawać kanały można już na podstawie adresu całego serwisu, dodano także historię nawigacji.

Nową, szybciej startującą Operę można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania w wersji na macOS i Windowsa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.