r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa Opera Max dostępna z trybem VIP, czyli szybka lekcja quid pro quo

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Opera zajmuje się nie tylko tworzeniem popularnej przeglądarki. W swoim portfolio posiada także między innymi aplikację umożliwiającą na Androidzie bezpłatne połączenie z VPN, a także oszczędzający dane program Opera Max. Pojawiła się właśnie jego nowa wersja, która stanowi odpowiedź na niedawne zarzuty pod adresem twórców.

Na początku listopada ukazała się aktualizacja Opery Max z nową funkcją, pozwalającą na sprawdzanie reputacji wyświetlanej strony. Pojawiły się tam informacje o algorytmach śledzących czy wykorzystywanym protokole. Nowy tryb prywatności pozwalał także na automatyczne szyfrowanie ruchu. Wraz z tymi nowościami wprowadzono jednak ograniczenie, które poirytowało wielu użytkowników.

Chodzi o konieczność ponownego aktywowania Opery Max co 12 godzin. Na twórców spadła oczywiście fala krytyki ze strony użytkowników, jak to zwykle bywa w przypadku udostępniania tworzonego oprogramowania za darmo. Swoją decyzję uzasadnili ogromnym zainteresowaniem aplikacją, które przekłada się na obciążenie (udostępnianej za darmo) infrastruktury.

r   e   k   l   a   m   a

Dziś konsekwencje tej historii przełożyły się bezpośrednio na funkcjonalność samej aplikacji. W udostępnionej właśnie najnowszej wersji, którą można już pobrać z nasze bazy, pojawił się bowiem tryb VIP. Umożliwia on korzystanie z oszczędzania danych bez wprowadzonego w listopadzie 12-godzinnego limitu, po którym aplikację trzeba było aktywować ponownie.

No dobrze, gdzie jest haczyk? Czy za dostęp do trybu VIP trzeba płacić co miesiąc krocie? Bynajmniej. W zamian Opera Max będzie wyświetlała reklamy na ekranie blokady podczas (i tylko wtedy) ładowania smartfonu. Wilk syty i owca cała? Propozycja wydaje się więcej niż rozsądna, jednak zadecydują użytkownicy.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.