Nowa Opera do pobrania: wyszukiwanie w Google bez opuszczania otwartej karty

Strona główna Aktualności

O autorze

Największą dzisiejszą premierą Opery jest oczywiście nowa mobilna przeglądarka – Opera Touch z nowatorską nawigacją i funkcją Flow. Nowości doczekała się jednak również przeglądarka skierowana na komputery. Opera otrzymała dwie warte uwagi funkcje.

Nowa wersja oznaczona jest numerem 52.0.2871.97. Wprowadzona została nowa wyszukiwarka, którą wywołuje się kombinacją klawiszy ALT + Spacja lub klikając na ikonę lupy na bocznym pasku. Teraz możemy szukać w Internecie bez opuszczania aktualnie otwartej strony. Kliknięcie na link w wynikach wyszukiwania otwiera stronę w nowej karcie.

Kolejna nowość powinna spodobać się osobom korzystającym z wielu otwartych kart. Przeglądarka otrzymała tryb przeszukiwania otwartych kart. Wywołuje się go kombinacją klawiszy Ctrl + Spacja. W celu wyszukania wybranej karty należy wpisać nazwę strony.

Pomiędzy obiema wyszukiwarkami można łatwo się przełączać – wystarczy użyć klawisza Tab. Nowa wersja to również możliwość połączenia się z mobilną przeglądarką z wykorzystaniem funkcji Flow, eliminacja wcześniej zgłoszonych błędów oraz poprawki bezpieczeństwa.

Przeglądarkę Opera w najnowszym wydaniu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest wersja na Windowsa oraz macOS-a. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani możliwościami nowej mobilnej przeglądarki, to dokładnie się jej przyjrzeliśmy.

© dobreprogramy
s