r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa Opera ochroni przed oszustami

Strona główna Aktualności

Nadchodzące wydanie przeglądarki Opera 9.1 będzie posiadać wbudowane zabezpieczenie przed stronami podszywającymi się pod inne serwisy i wykradającymi dane użytkowników. Według programistów Opery, zabezpieczenie ma być skuteczniejsze od podobnych rozwiązań przygotowanych dla Firefoksa 2.0 i Internet Explorera 7.0.

Każda odwiedzana przez użytkownika strona będzie sprawdzana w dwóch prowadzonych przez producenta bazach: witryn zaufanych i spisie znanych oszustów. Jeśli strona znajdzie się na liście "dobrych", w pasku adresu przeglądarki pojawi się ikonka "i", jeśli strony nie będzie w żadnej z baz zobaczymy ikonkę "?" zalecającą ostrożność przy podawaniu naszych danych. Jeśli zaś Opera dostanie informacje, że załadowana przez nas strona znalazła się na spisie oszustów, wyświetlone zostanie okno ostrzegające nas przed niebezpieczeństwem.

Kwestia wysyłania przez przeglądarkę danych o odwiedzanych przez nas stronach może budzić niepokój, jednak twórcy Opery twierdzą, że jest to jedyny sposób na skuteczną weryfikację witryn. Wysyłane dane nie będą szyfrowane, aby użytkownicy mogli sami przekonać się, co wysyła przeglądarka.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.