reklama

Nowa aktualizacja dla PS3 psuje konsole

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sony raz na jakiś czas wypuszcza aktualizacje oprogramowania PlayStation 3, usprawniając działanie konsoli albo wprowadzając pomniejsze funkcje. Najnowsza, już o numerze 4.45, miała głównie poprawić stabilność systemu, a tymczasem pojawiła się masa głosów, że jej pobranie najzwyczajniej w świecie unieruchamia konsole. Wraz z rosnącą liczbą niepokojących zgłoszeń producent postanowił chwilowo wycofać firmware i przyjrzeć się sprawie.

Po instalacji aktualizacji urządzenie w niektórych przypadkach włącza się, ale już niestety nie pokazuje menu. Kiedy indziej może nawet chwilę normalnie pochodzić, zanim system się tak zablokuje. Z informacji zebranych przez użytkowników wynika, że problem pojawia się głównie (ale nie wyłącznie) w przypadku konsol z podmienionymi dyskami twardymi. Pewnym graczom udało się ponoć przywrócić sprzęt do stanu używalności wsadzając poprzedni HDD, niemniej takie rozwiązanie nikogo nie satysfakcjonuje — w końcu dane użytkownika składowali od miesięcy na tym nowym. Oficjalnego stanowiska Sony w sprawie na chwilę obecną, tak samo jak zaleceń postępowania (poza oczywiście spóźnionym unikaniem 4.45) brakuje.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama