r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa aplikacja Opery na Androidzie – bądź na bieżąco z News & Search

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Opera przyjęła całkiem imponujące tempo rozwoju nie tylko w przypadku pulpitowej przeglądarki. Co jakiś czas mamy do czynienia z premierą kolejnej aplikacji mobilnej, ostatnio pisaliśmy na przykład o Opera VPN na iOS-a, która oczywiście ma wiele wspólnego z przeglądaniem Sieci, ale z pewnością nie jest przeglądarką. Dziś zaprezentowano kolejny program, tym razem na Androida.

Nowa aplikacja nosi nazwę Opera Browser – News & Search. Jak wskazuje sama nazwa, ma ona zdecydowanie więcej wspólnego z mobilną przeglądarką internetową. Oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, które mają sprawiać, że przydatna będzie ona przede wszystkim w przeglądzie najnowszych doniesień ze świata.

Trzeba przyznać, że taka specjalizacja może być całkiem rozsądna, zwłaszcza że przeglądarkę pozbawiono wszelkich dodatkowych funkcji (choć nie zabrakło na przykład trybu prywatnego przeglądania), a interfejs jest minimalistyczny i nie obciąża zasobów. Nowa aplikacja może być zatem dobrym wyborem dla każdego, kto nie przywykł do codziennych prasówek na Twitterze (którego konto można połączyć z aplikacją) czy czytników RSS.

r   e   k   l   a   m   a

Użytkownik ma możliwość wybrania interesujących go źródeł informacji, lwią część stanowią jednak amerykańskie domy prasowe. Nie mogło także obyć się bez implementacji priorytetowych w ostatnim czasie dla Opery funkcji, jak tryb oszczędzania danych. Aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w Polsce (na razie kierowana jest przede wszystkim do Amerykanów), jednak działa bez zarzutu i znaleźć można ją w naszej bazie programów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.