r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa funkcja w Chrome 6 - mierzenie czasu ładowania WWW

Strona główna Aktualności

Wśród projektów, nad którymi pracuje firma Google rozwijany jest pomysł na badanie czasu ładowania stron internetowych. Narzędzie to zostało wprowadzone w przeglądarce Chrome 6.

Czy wiesz jak wolna jest twoja strona internetowa? - pyta Tony Gentilcore na oficjalnym blogu The Chromium Blog. Zmierzenie prędkości wczytywania witryny WWW przez przeglądarkę jest trudnym zadaniem, ale wykonalnym. Taka funkcja została wprowadzona w ostatnim wydaniu rozwijanego przez Google Chrome 6. Przeglądarka będzie informować czasie wczytywania strony, co może być przydatne dla deweloperów i twórców stron. Wprowadzenie nowej funkcji jest możliwe dzięki implementacji standardu Web Timing rozwijanego przez konsorcjum W3C. Pozwala on na mierzenie prawdziwego czasu ładowania się strony WWW razem z informacjami o kontaktowaniu się z serwerem, generowaniem witryny i odbieraniem kodu HTML przez przeglądarkę. W rzeczywistości więc Chrome 6 będzie więc oferować zaawansowane wiadomości na temat wczytywanych stron internetowych.

Nad podobnymi rozwiązaniami pracują także inni twórcy przeglądarek. Jak poinformował Gentilcore, metryki Web Timing dostępne są już w trzecim prototypie Internet Explorera 9, pojawią się także w Firefoksie 4. Ponieważ standard nie jest jeszcze ukończony, w kolejnych wydaniach mogą pojawić się nieznaczne zmiany. Narzędzie zostanie z pewnością ciepło przywitane przez deweloperów i twórców stron internetowych. Dzięki niemu mogą oni lepiej dopasowywać swoje witryny do wymagań przeglądarek.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.