Nowa funkcja w Google Bookmarks

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa funkcja w usłudze Google Bookmarks. Dzięki niej w prostszy sposób będzie można dzielić się zakładkami ze znajomymi.

Google Bookmarks to usługa przeznaczona dla osób, które chcą mieć dostęp do zakładek w przeglądarce z różnych urządzeń. Google zapamiętuje dodane strony WWW, dzięki czemu niezależnie od komputera, z którego korzystamy, możemy łączyć się z ulubionymi witrynami czy blogami. Programiści firmy właśnie dodali nową usługę do Google Bookmarks, dzięki której można przesyłać zakładki znajomym w formie listy. Wystarczy zalogować się na stronie (albo skorzystać z Google Toolbar), a następnie zaznaczyć zakładki, które chcemy przesłać i wybrać komendę Copy to list. Tak przygotowaną listę można wysłać przyjacielowi albo pracownikowi.

Inną usługą jest możliwość skorzystania z analizy Google’a podpowiadającej podobne strony internetowe do tych, które użytkownik wybrał z listy. Dzięki temu można rozszerzyć bazę linków z interesującymi witrynami. Jeśli lista dotyczy jakiegoś regionu, Google zaznaczy miejsca na mapie i podpowie zbliżone lokalizacje.

Nowa usługa dostępna jest w anglojęzycznej wersji Google Bookmarks. Jak poinformowała Christina Chen z Google, funkcja jest w fazie testów i może być jeszcze zmieniona. Z pełną informacją na jej temat można zapoznać się na blogu Google’a.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji