Nowa inwestycja Microsoft w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft poinformowała o planach uruchomienia w Warszawie Centrum Inżynierii Oprogramowania, które będzie ośrodkiem wspomagającym biura firmy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nowa inwestycja w Polsce została dziś ogłoszona przez przebywającego z wizytą w Polsce Billa Gatesa, Prezesa Rady Nadzorczej i Głównego Architekta Oprogramowania Microsoft Corporation.

Centrum Inżynierii Oprogramowania będzie ośrodkiem zapewniającym obsługę techniczną systemów i aplikacji biznesowych wykorzystywanych przez firmę Microsoft i jej partnerów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jednym z głównych zadań ośrodka będzie usprawnienie współdzielenia danych pomiędzy oddziałami firmy Microsoft i ponad 3 tysiącami jej partnerów. Ośrodek stanie się piewszym Centrum Doskonalenia Microsoft SharePoint na świecie. Zatrudnieni w nim eksperci będą pomagać oddziałom Microsoft i partnerom firmy w budowaniu coraz bardziej zaawansowanych aplikacji przeznaczonych do pracy zespołowej.

Na siedzibę nowego Centrum Inżynierii Oprogramowania wybraliśmy Warszawę, ponieważ w Polsce panuje klimat sprzyjający inwestycjom - rozwija się przemysł, polepsza infrastruktura. Polska ma doskonale wykształconych informatyków i specjalistów z wielu dziedzin. - powiedział Bill Gates. - Informatyka jest siłą napędową rozwoju gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej, a Microsoft planuje długofalowe inwestycje w tym regionie.

Początkowo w centrum zatrudnionych zostanie 15 specjalistów, w ciągu roku liczba ta wzrośnie do co najmniej 40. Microsoft zatrudnia obecnie w Polsce 150 osób, a ponad 12 tys. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

© dobreprogramy
s