Nowa odsłona C2PublicFolders

Strona główna Aktualności

O autorze

Nagrodzony w ramach naszej akcji Promujemy polskich autorów!, program C2PublicFolders doczekał się wersji 2.0. Najważniejsze nowości w wersji 2.0 to zarządzanie prawami dostępu do publicznych folderów oraz dostęp offline.

C2PublicFolders to unikalny, polski program pozwalający na tworzenie w programie Microsoft Outlook publicznych folderów, w których wielu użytkowników może współdzielić dane i pracować na nich w tym samym czasie. Umożliwia małej i średniej grupie użytkowników bez konieczności zakupu serwera Microsoft Exchange przeistoczyć Outlooka w narzędzie do pracy grupowej, dzielić kalendarze publiczne, planować razem spotkania, prowadzić wspólną książkę adresową kontaktów, udostępniać innym odebraną pocztę i wiele innych. Po zainstalowaniu C2PublicFolders, w Outlook'u pojawia się dodatkowe drzewo folderów publicznych, w którym użytkownik może tworzyć, edytować i kasować foldery oraz elementy dowolnych typów. Wszystkie zmiany dokonane w publicznych folderach są natychmiast widoczne w publicznych folderach na innych komputerach w sieci.

Od wersji 2.0 programu można dowolnie definiować prawa dostępu poszczególnych użytkowników do danych znajdujących się w publicznych folderach. Jest to funkcja nieodzowna w środowisku pracy grupowej, gdzie wielu użytkowników korzysta z tych samych danych. Dzięki niej można wydajnie zarządzać strukturą folderów i bezpiecznym dostępem do danych. Z publicznymi folderami można pracować również wtedy, gdy nie ma fizycznego połączenia z siecią firmową (tryb offline). W takim wypadku wszystkie dokonywane zmiany zapisywane są na komputerze lokalnym i synchronizowane z danymi znajdującymi się na serwerze programu C2PublicFolders w momencie uzyskania połączenia. Możliwość pracy w trybie offline jest szczególnie przydatna dla tych użytkowników, którzy często są poza biurem i korzystają z komputerów przenośnych.

Przypomnijmy, że choć C2PublicFolders nie jest programem bezpłatnym to zasługuje na dużą uwagę. Stanowi bowiem dużo tańszą alternatywę niż zakup drogiego serwera Microsoft Exchange (ok. 5500 zł netto za samodzielną wersję z 5 pięcioma licencjami dostępowymi, ok. 5700 zł netto w przypadku zakupu wraz z Small Business Server Premium 2003). Podstawowa cena C2PublicFolders wynosi 390 zł netto. W tej kwocie mieści się jedna licencja na moduł serwera programu oraz 3 licencje na moduły klienckie. Każda kolejna licencja kliencka kosztuje 40 zł netto. Oczywiście C2PublicFolders nie należy traktować jako rozwiązania równie rozbudowanego jak Exchange ale narzędzie umożliwiające stosunkowo niewielkim kosztem uzyskać część jego funkcjonalności.

Wersję testową programu C2PublicFolders można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Dodatki do klientów poczty e-mail

© dobreprogramy
s