Nowa odsłona Ewidy

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma StormCrypt wydała wersję 2.0 programu Ewida Standard - wyróżnionego przez nas w ub.r. w ramach akcji Promujemy polskich autorów!

Ewida Standard jest rozbudowanym narzędziem przeznaczonym do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie. Umożliwia prowadzenie bardzo szczegółowej ewidencji posiadanych komputerów, podzespołów komputerowych i innych urządzeń informatycznych, a także licencji na oprogramowanie. Pozwala na zarządzanie naprawami i modernizacjami sprzętu, ewidencjonowanie poniesionycbh kosztów, kontrolowanie okresów gwarancyjnych sprzętu i terminów wygasania licencji na oprogramowanie, ewidencjonowanie zmian lokalizacji urządzeń, przypisanie ich do konkretnych użytkowników itd. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi ze zintegrowaną tzw. "Menedżerem Obiektów", obsługa programu jest niezwykle łatwa.

Jak informuje producent, nowa wersja programu została napisana praktycznie od początku, a jej funkcjonalność w pełni opiera się na obiektowym modelu zarządzania elementami ewidencji.

Najważniejsze nowości w wersji 2.0 to znacznie rozbudowany Menedżer Obiektów, oferujący możliwości samodzielnej konfiguracji węzłów, grupowania, sortowania itp. Możliwe jest już zachowanie i odtwarzanie stanu Menedżera Obiektów z pliku; 90 w pełni konfigurowalnych list zestawień, wyposażonych w dwie kategorie ustandaryzowanych filtrów; eksport wszystkich tworzonych zestawień do formatu XML (umożliwia przetwarzanie zestawień w zewnętrznych programach obsługujących ten format, takich jak np. Microsoft Office, OpenOffice); nowe w pełni funkcjonalne kreatory (50 nowoczesnych kreatorów, w 11 kategoriach i 6 grupach obiektowych), a także nowy i bardzo elastyczny interfejs programu.

Przez te 9 miesięcy katorżniczej pracy nad nową wersją programu Ewida Standard 2006, mieliśmy jeden cel - dać naszym użytkownikom prawdziwie europejską jakość oprogramowania i ogromne możliwości. Dziś, w dniu publikacji, mam cichą nadzieję, że choć w małym stopniu udało nam się uzyskać ten efekt - powiedział nam Gabriel Staszak szef firmy StormCrypt.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT

© dobreprogramy
s