reklama

Nowa reklama Windowsa 10: dzieci, sielanka i świetlana przyszłość

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Uruchomiona przez Microsoft maszyna marketingowa mająca zapewnić Windowsowi 10 odpowiednie wyniki sprzedażowe, pędzi z pełną mocą. Korporacja opublikowała właśnie nowy film reklamowy, który opiera marketing na koncepcji wpływu nowego systemu operacyjnego na przyszłość. Przyszłość, która oczywiście rozpoczyna się teraz.

Reklama, uderzając w emocjonalną nutę, prezentuje uradowane swoją świetlaną przyszłością z Windowsem 10 dzieci różnego pochodzenia etnicznego. Lektor opisuje to, jak istotny wpływ na ich życie będzie miał produkt Microsoftu. Film będzie nie lada gratką dla fanów science-fiction: konwencja polegająca na prezentowaniu obrazu szczęśliwych ludzi dopełnionego bezpłciowym podkładem dźwiękowym i głosem niewidzialnego narratora wyrasta z najlepszych tradycji demonizowania ogromnych, rządzących światem korporacji, znanych z setek filmów, książek i komiksów SF. Być może rzeczywiście przyszłość rozpoczyna się teraz.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama