Nowa seria smartfonów Samsunga zachwyci jakością wykonania

Strona główna Aktualności

O autorze

Na tegorocznych targach IFA mogliśmy zobaczyć, że Samsung nie chce już być kojarzony z firmą, która produkuje smartfony wykonane tylko z plastiku. W zaprezentowanych modelach Galaxy Alpha oraz Galaxy Note 4, plastikowe, srebrne ramki zostały zastąpione przez prawdziwe aluminium. Południowokoreańska firma nie zamierza poprzestać na tych dwóch smartfonach. Na rynku pojawią się kolejne modele, które mają należeć do serii Galaxy A. Ich cechą charakterystyczną będzie jakość wykonania.

Jednym z nich będzie Galaxy A5, o którym pisaliśmy już wcześniej. Ma on posiadać 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720. Producent wyposaży go w czterordzeniowy procesor Snapdragon 400, 2 GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni na pliki użytkownika, które będziemy mogli rozszerzyć z wykorzystaniem kart microSD. Kamera z tyłu będzie miała rozdzielczość 13 MP, a ta z przodu 5 MP. Waga będzie wynosiła 126 gramów. Natomiast obudowa będzie miała tylko 6,7 mm grubości. Zostanie zastosowana bateria o pojemność 2330 mAh. Oczywiście Galaxy A5 będzie działał pod kontrolą Androida z nakładką TouchWiz. Jego cena ma wynosić 400-450 dolarów.

Drugi, tańszy model został oznaczony jako Galaxy A3. Zostanie on wyposażony w 4,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540. W jego wnętrzu znajdziemy 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB na nasze dane. Główna, umieszczona z tyłu kamera będzie miała rozdzielczość 8 MP, a przednia 5 MP. W Galaxy A3 zostanie zastosowany Android w wersji 4.4.4 KitKat wraz z nakładką producenta. Jego cena będzie wynosiła 350-400 dolarów.

Ostatnim modelem z nowej serii ma być Galaxy A7. Obecnie wiemy, że zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz i będzie obsługiwał dwie karty SIM jednocześnie. Jego cena ma wyniesić 450-500 dolarów i dostępny będzie tylko na wybranych rynkach.

Nowa seria Galaxy A zapowiada się naprawdę dobrze. Nowe modele nie są najwydajniejszymi smartfononami na rynku, zastosowane podzespoły świadczą, że mamy do czynienia ze średnią półką. Jednak w przypadku serii Galaxy A najważniejsza będzie jakość wykonania i właśnie ta cecha powinna przyciągnąć dość liczne grono odbiorców.

© dobreprogramy
s