Nowa strategia Microsoft w zakresie bezpieczeństwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Dyrektor generalny Microsoft Corporation, Steve Ballmer oraz wiceprezes ds. technologii bezpieczeństwa, Mike Nash, zaprezentowali w Monachium strategię firmy w zakresie bezpieczeństwa i dostarczania skutecznych rozwiązań ochronnych dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W ramach nowej strategii na rynku ukaże się Microsoft Client Protection, rozwiązanie do zabezpieczania komputerów i serwerów przed szkodliwym oprogramowaniem typu spyware czy rootkit, a także przed wirusami i innymi typowymi atakami internetowymi. Produkt będzie miał formę zintegrowanej konsoli, która ma dawać administratorom pełną kontrolę nad środowiskiem oraz posiadać mechanizm czytelnej prezentacji raportów i ostrzeżeń wg ich priorytetu.

Microsoft poinformował również o planach udostępnienia programu antywirusowego i antyspamowego Microsoft Antigen, przeznaczonego do serwerów wiadomości i obsługi pracy grupowej. Zostanie on oparty na technologii pochodzącej od niedawno przejętej firmy Sybari Software Inc., będzie jednak rozszerzony o nowy mechanizm skanowania antywirusowego.

Ponadto firma ogłosiła powołanie grupy SecureIT Alliance, zrzeszającej przedsiębiorstwa specjalizujące się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa dla platform Microsoftu.

Dodatkowe informacje firmy Microsoft z zakresu bezpieczeństwa można znaleźć na witrynie www.microsoft.com/poland/security

© dobreprogramy
s