r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa testowa wersja Banshee zintegrowana z Amazonem

Strona główna Aktualności

Pojawiła się nowa wersja testowa popularnego odtwarzacza multimedialnego dla Linuksa Banshee.

W wersji 1.7.3 zintegrowany z programem został internetowy sklep muzyczny Amazon. Wszystkie zakupione w sklepie utwory będą pobierane i dodawane do lokalnej biblioteki muzycznej. Do odsłuchu fragmentów niezakupionej jeszcze muzyki będą wykorzystywane mechanizmy odtwarzacza a nie wtyczki Adobe Flash. Dodano również możliwość importu i/lub pobierania plików .amz, grupujących dane na przykład o utworach z jednego albumu. Niestety, sklep jest póki co niedostępny dla użytkowników z Polski. Wtyczka jest adresowana do użytkowników z Austrii, Francji, Japonii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Cały czas jednak dostępna jest wtyczka do obsługi sklepu Ubuntu One Music Store z którego mogą korzystać użytkownicy z Polski.

Kolejną usługą, która została zintegrowana z odtwarzaczem jest Miro Podcast Directory. Dzięki temu użytkownik zyskał możliwość przeglądania, subskrypcji a także nadawania podcastów bezpośrednio z programu. Razem z wersją 1.7.3 pojawiło się też narzędzie do masowego porządkowania metadanych zawartych w plikach muzycznych. Można więc ponownie skatalogować i połączyć artystów i albumy, które różniły się na przykład jedynie znakiem "&" czy słowem "and". Nowa wersja to również poprawki i drobne zmiany związane z interfejsem. Poprawiono mechanizm pobierania oraz odświeżania okładek pobranych z Internetu. Porzucono również zależności z biblioteką webkit-sharp na rzecz konkurencyjnej i aktywniej rozwijanej libwebkit. Obecnie z nowej blibliteki korzystają wtyczki integrujące z Banshee sklep Amazon, katalog Miro Podcast Directory oraz panel kontekstowy, ładujący informacje o artyście z Wikipedii.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą rozwojową wersję Banshee 1.7.3 dla systemu Linux można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Przypominamy, że oprogramowanie jest w wersji rozwojowej i może pracować niestabilnie. Dostępna jest również wersja stabilna Banshee 1.6.1.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.