Nowa umowa patentowa Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft podpisał kolejną umowę ochrony patentowej z firmą związaną ze światem Open Source. Tym razem jest to Xandros, twórca dystrybucji opartej na Debianie, a założenia umowy są prawie identyczne jak w tej z Novellem.

Umowa została zawarta na pięć lat i ma chronić klientów Xandrosa przed procesami o łamanie patentów należących do Microsoftu. Prócz tego, Xandros będzie mógł użyć w swoim systemie niektórych technologii wspomagających współpracę z systemami Microsoftu, stworzone mają być także narzędzia do zarządzania środowiskami w których pracują serwery Windows i Xandros. Firma ma zostać członkiem Microsoft Interop Vendor Alliance, grupy pracującej nad standaryzacją oprogramowania i sprzętu.

Co ciekawe, informacja o umowie została ogłoszona już po opublikowaniu ostatniego szkicu licencji GPLv3, która ma zapobiegać zawieraniu takich umów. Według najnowszego jej brzmienia, wszystkie takie umowy zawarte po 28 marca tego roku łamią licencję GPLv3.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi