Nowa usługa InPay: wymień bitcoiny na gotówkę w bankomacie przez telefon

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wymiana bitcoinów na złotówki (i to w postaci gotówki) stała się znacznie prostsza za sprawą uruchomionej dziś przez InPay.pl usługi. Wystarczy do tego przeglądarka internetowa i bankomat. Cała operacja zajmuje co najwyżej kilka minut i nie powinna sprawić problemu nikomu, kto kiedykolwiek używał bitcoinowego portfela.

Pierwszy krok to zadeklarowanie na stronie usługi (inpay.pl/atm/), ile polskich złotych chcemy uzyskać i podanie numeru telefonu komórkowego. Skrypt automatycznie przeliczy kwotę w PLN na bitcoiny po średnim dziennym kursie, uwzględniając w tym ok. 2% prowizji oraz 10 złotych za koszt wypłaty w bankomacie. Wygenerowany też zostanie adres portfela, na który bitcoiny mamy przesłać. Jednym kliknięciem otworzymy zainstalowany w systemie portfel, możemy też skorzystać z kodu QR.

Po zaksięgowaniu przesłanych bitcoinów, na podany numer telefonu zostanie przesłany kod systemu Halcash, pozwalający na wypłatę kwoty w złotówkach z bankomatów EuroNet, BZ WBK i SKOK. Taka forma wypłaty nie jest oczywiście niczym nowym, ale po raz pierwszy połączono ją z bitcoinami, dając w ten sposób użytkownikom cyfrowej większą elastyczność jej wykorzystania.

Jedynym minusem systemu są limity, które zmuszą osoby zainteresowane wypłatą większych kwot do używania wielu numerów telefonów. Na jeden numer możemy w ciągu doby wypłacić do 10 500 zł, a miesięcznie do 20 000 zł, jednorazowo jednak nie więcej niż 2000 zł w wielokrotności 50 zł. Mimo tego można wróżyć usłudze spory sukces – jeśli ktoś się postara, będzie mógł anonimowo wymienić cyfrowe waluty na gotówkę, też przecież dość anonimowy środek płatniczy.

© dobreprogramy