Nowa wersja Ferro Backup System

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja interesującego sieciowego systemu do archiwizacji danych - Ferro Backup System.

Jest to system pracujący w oparciu o architekturę klient/serwer. Dzięki temu, za pośrednictwem modułu centralnego zarządzania pozwala na łatwe i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa dla wielu komputerów równocześnie. Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej i kompresji po stronie stacji roboczej umożliwia w krótkim czasie zarchiwizowanie danych ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej. Program nie wymaga do pracy napędów taśmowych (np. DAT) - wykorzystuje do tego celu wielokrotnie tańsze i pojemniejsze dyski twarde. Daje to, w połączeniu z niewielkimi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, a także atrakcyjną ceną programu, bardzo niskie koszty wdrożenia i obsługi przy równie wysokiej niezawodności.

Wersja 2.4 wyposażona jest w dwie istotne nowości. Pierwszą z nich jest opcja pozwalająca na archiwizację otwartych plików, tzn. takich, które są zablokowane przez inne procesy działające w systemie. Podczas tradycyjnej archiwizacji zablokowane pliki są pomijane, przez co kopie zapasowe mogą nie zawierać najważniejszych danych. Najczęściej w stanie zablokowanym znajdują się pliki baz danych oraz pliki systemowe. Drugą nowością jest szyfrowanie archiwów. Dostępne są trzy uznawane obecnie za najlepsze algorytmy szyfrujące: Rijndael, Serpent, Twofish. Podobnie jak to ma miejsce podczas kompresji, szyfrowanie odbywa się po stronie komputera, na którym znajdują się archiwizowane pliki. Dzięki temu kopie zapasowe są zabezpieczone już podczas ich transmisji poprzez sieć. Jest to opcja bardzo istotna w świetle dynamicznie zwiększającej się popularności sieci bezprzewodowych WLAN, które są w narażone na podsłuchiwanie.

Ferro Backup System dostępny jest w trzech pakietach zawierających licencje na 5, 10 i 30 stanowisk. Ceny pakietów zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie i wynoszą odpowiednio 390 zł, 590 zł i 1290 zł brutto. Aktualizacja programu dla zarejestrowanych użytkowników wcześniejszych edycji będzie bezpłatna.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy
s