r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa wersja Google Chrome: koniec z Flashem i wielkim apetytem na RAM

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dziś światło dzienne ujrzał Google Chrome 55. Jest to wydanie bez wątpienia ważne i to nie tylko ze względu na dominację Chrome'a nad innymi przeglądarkami pod względem popularności. Nowa kompilacja to także symboliczny koniec pewnej ery w historii Internetu.

Zgodnie z opisywanymi przez nas wcześniej planami, Chrome 55 (niemal) definitywnie porzucił Flasha. Jest bowiem jeden wyjątek: stanowią go strony internetowe w całości wykonane we Flashu, które jednak są już raczej dziś rzadkością.

W ich przypadku użytkownik jest proszony o potwierdzenie, czy na pewno chce otworzyć taką witrynę. We wszystkich pozostałych scenariuszach, łącznie z działającymi w tle narzędziami analitycznymi, Flash będzie blokowany.

r   e   k   l   a   m   a

To jednak nie jedyna ważna nowość w Chromie. Z rezultatów opisywanej przez nas wcześniej optymalizacji silnika V8 można dzięki wersji 55 korzystać już w stabilnym wydaniu. Dzięki redukcji wielkości kopca pamięci i parsowaniu w tle apetyt Chrome'a na RAM powinien być odtąd nawet o połowę mniejszy.

Najnowszą wersję przeglądarki znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.