Nowa wersja Microsoft Office dla Mac opóźniona

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi trzymająca rękę na pulsie informacji o Microsoft Mary Jo Foley, nowa wersja Microsoft Office 2008 dla komputerów Mac nie ukaże się - tak jak pierwotnie planowano - w tym roku, a dopiero w styczniu 2008. Pracownicy Microsoft uzasadniają tą decyzję niewystarczającą jakością obecnych wersji testowych produktu. Nie chodzi o żaden konkretny problem, a ogólnie o sytuację która wytworzyła się z powodu dostępności w Macach procesorów Intel (nowy Office będzie pracował na nich natywnie), zmiany narzędzi deweloperskich przy pomocy których pakiet powstaje oraz zamieszania z nowymi formatami dokumentów.

Wersja 2008 pakietu Office dla Mac będzie miała nowy wstążkowy interfejs wzorowany na Office 2007 dla Windows, zmodyfikowany w celu dostosowania do specyficznych dla Maców elementów designu. Inną specyficzną dla Maca nowością będzie aplikacja My Day prezentująca w zwięzłej formie zadania, spotkania oraz elementy kalendarza.

Opóźnienie wpłynie też prawdopodobnie na dostępność konwerterów do nowych dokumentów pakietu Office 2007 dla Office pod Mac. W chwili obecnej dostępna jest wersja beta konwertera Open XML, która pozwala odczytać pod Office 2004 dla Mac jedynie dokumenty Worda. Według pierwotnych informacji, finalna wersja konwertera miała zostać udostępniona w ciągu dwóch miesięcy od premiery Office 2008 dla Mac - a i to nie wiadomo, czy w wersji pozwalającej na odczyt dokumentów pozostałych aplikacji pakietu Office takich jak Excel czy PowerPoint. Jak wnioskuje Mary Jo Foley, opóźnienie premiery oznacza zatem przesunięcie daty dostępności także i tego wyczekiwanego przez użytkowników Mac dodatku.

© dobreprogramy