r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa wersja Oculusa Rift w sprzedaży. Twórcy gogli cieszą się z Project Morpheus

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Jedną z pomniejszych atrakcji finałów Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach był Oculus Rift na kilku stoiskach. Niektórzy wystawcy skutecznie przyciągali do siebie uwagę właśnie możliwością zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości, chociaż pierwszy prototyp nie powalał jakością generowanego obrazu. W przyszłym roku może być jednak już dużo lepiej, bo uruchomiono sprzedaż usprawnionej wersji urządzenia.

To Dev Kit 2 oparty na zaprezentowanym w styczniu modelu Crystal Cove produktu, współpracującym z zewnętrzną kamerką. Dzięki temu system łatwiej orientuje się w przestrzeni. Z nowości warto wspomnieć o wbudowanym testerze opóźnień oraz lepszym wyświetlaczu OLED (960 na 1080 pikseli na oko, 75Hz). Nie ma w planach programu wymiany starej wersji prototypu na obecną, popsucie go też nie zagwarantuje zastąpienia sprzętu edycją usprawnioną, nawet pomimo zaprzestania jego składania z uwagi na brak części. Innymi słowy trzeba ponownie sięgnąć po portfel...

Palmer Luckey, od którego wyszedł pomysł na Oculusa, cieszy się z coraz większej konkurencji na rynku, zwłaszcza z obozu Sony. Chociaż premiera Project Morpheus to odległa sprawa, nie należy zapominać, że to spora zasługa Japończyków i PlayStation, iż upowszechniły się napędy Blu-ray, telewizory Full HD, a także po trochu technologia wyświetlania obrazu w 3D. Firma ma pieniądze, ludzi oraz cierpliwość, by wirtualną rzeczywistość rozpropagować w domach. Jej sukces to też wzrost znaczenia gogli Rift.

r   e   k   l   a   m   a

Jak szacuje Ubisoft, potrzeba przynajmniej miliona sprzedanych urządzeń tego typu, żeby ktoś na poważnie zainteresował się robieniem gier dla nich. Podejście do sprawy firmy idzie w parze z postawą Electronic Arts, które już wprawdzie przygotowuje się do wejścia w cyberprzestrzeń, ale nieśpiesznie. Również czeka na większe zainteresowanie technologią VR. Na chwilę obecną to bowiem wyłącznie sprzętowa ciekawostka.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.