Nowa wersja Panda ActiveScan

Strona główna Aktualności

O autorze

Panda ActiveScan to bezpłatny skaner antywirusowy online do usuwania wirusów, robaków trojanów i wykrywania programów szpiegujących. Narzędzie skanuje wszystkie nośniki danych w systemie, w tym dyski twarde, napędy CD i pamięci przenośne, szybko i skutecznie eliminując nawet zagrożenia ukryte w plikach skompresowanych i wiadomościach email. Panda ActiveScan zawiera również Genetyczny Silnik Heurystyczny, który pozwala wykrywać i unieszkodliwiać jeszcze nieskatalogowane zagrożenia na podstawie podobieństwa ich kodu (DNA wirusa) do znanych już złośliwych aplikacji. Skaner heurystyczny jest częścią technologii proaktywnych TruPrevent stworzonych przez Panda Software do wykrywania nieznanych zagrożeń.

Najnowsza wersja Panda ActiveScan wykorzystuje skanowanie niskopoziomowe, dzięki czemu możliwe jest wykrywanie szkodliwych programów, które zagnieździły się głęboko w systemie, np. rootkitów. Mimo iż rootkity same w sobie nie zawsze są szkodliwe, coraz częściej są wykorzystywane przez hakerów do ukrywania zagrożeń, np. trojanów z rodziny Haxdoor, służących do kradzieży poufnych informacji i fałszerstw internetowych.

Nowa wersja skanera wymaga przeglądarki Internet Explorer w wersjach 5.5 - 7.0, niestety nie współpracuje z innymi przeglądarkami.

Panda ActiveScan, z którego mogą korzystać zarówno użytkownicy indywidualni jak i firmy, dostępny jest pod adresem pandasoftware.com.pl/activescan.

© dobreprogramy
s