Nowa wersja RAKSSQL

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma MSM wydała kolejną wersję pakietu dla firm RAKSSQL. Nowa wersja uwzględnia zmiany prawne, które wejdą w życie od 1 lipca 2007 roku.

RAKSSQL to zintegrowany pakiet dla różnej wielkości firm. W skład rozwiązania wchodzą moduły do obsługi sprzedaży, magazynu, finansów, księgowości, kadr i płac. RAKSSQL wykorzystuje bazę danych SQL, co pozwala na działanie systemu w architekturze klient-serwer, który dzięki przeniesieniu części przetwarzania na serwer charakteryzuje się dużą wydajnością i stabilnością. W odróżnieniu od większości innych programów tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux lub Solaris, co znacząco obniża koszty wdrożenia.

Główne nowości wersji 2007.3.0.400 związane są ze zmianami prawnymi, które wejdą w życie od 1 lipca 2007 roku. W schemacie dla umów cywilnoprawnych zmieniają się formuły liczące kwoty składki rentowej ubezpieczonego i płatnika. W schemacie dla umowy o pracę oprócz tego samego dodatkowo zmieniają się formuły liczące kwoty zasiłków. Rozdzielono stawkę składki na ubezpieczenie rentowe na część ubezpieczonego i płatnika. Dodano nowe stawki obowiązujące od 1 lipca 2007 (odpowiednio 3,5% i 6,5%). Nowe wersje zawierają również wiele nowych funkcji w obszarze Finansów i Księgowości, Sprzedaży i Magazynu oraz Kadr i Płac. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie producenta.

Wersję testową RAKSSQL można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Pakiety do prowadzenia firmy

© dobreprogramy