Nowa wersja Shared Computer Toolkit dla Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował wersję 1.1 przydatnego narzędzia Shared Computer Toolkit for Windows XP, przeznaczonego do ulepszenia mechanizmów izolacji i zabezpieczeń użytkowników pracujących na publicznie dostępnych komputerach.

Głównym jego przeznaczoniem są szkoły, biblioteki, kawiarenki internetowe i inne miejsca gdzie komputery są użytkowane przez wielu (często przypadkowych) użytkowników. Za pomocą narzędzia można odpowiednio zabezpieczyć system przez m.in. ograniczenie dostępu do zawartości dysków twardych, blokadę ustawień systemowych, a także stworzenie dedykowanych profili. Warto podkreślić, że Shared Computer Toolkit jest dedykowany dla administratorów nie posiadających dużej wiedzy i doświadczenia IT. Niestety program jest wyłącznie w języku angielskim.

Program Shared Computer Toolkit for Windows XP można pobrać na stronach producenta. Narzędzie jest bezpłatne dla posiadaczy legalnych kopii systemów Windows, przed pobraniem wymagana jest weryfikacja autentyczności.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie