Nowa wersja Zdjęć Google ułatwia wyszukiwanie i porządkowanie albumów

Strona główna Aktualności

O autorze

Aplikacja Google Zdjęcia doczekała się właśnie istotnej aktualizacji, która znacznie rozszerza możliwości porządkowania naszych albumów z fotografiami. W wersji 1.2 użytkownik może z poziomu podglądu pojedynczego zdjęcia wybrać z menu opcję dodawania do albumu. Ta pozwala na umieszczenie zdjęcia w już istniejącym albumie lub stworzenie zupełnie nowego.

Opcja ta była dostępna już wcześniej, niemniej tylko w widoku całej galerii. Tutaj również zaszły pewne zmiany: dłuższe przytrzymanie daty powoduje zaznaczenie wszystkich zdjęć z danego okresu, wybieranie jest więc znacznie szybsze i łatwiejsze. Google postanowiło również zwiększyć kontrolę użytkownika nad wyglądem albumów. Teraz możemy samodzielnie wybrać ich okładkę: wystarczy przejść do konkretnego zdjęcia, a następnie wybrać służącą do tego opcję z menu.

Oprócz tego możliwe jest dodawanie własnych opisów do każdego ze zdjęć, co może przyśpieszyć ich wyszukiwanie w przyszłości. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone zarówno w aplikacji dostępnej dla Androida, jak i wersji webowej serwisu do przechowywania zdjęć.

© dobreprogramy
s