Nowa wersja beta Microsoft Expression Web

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał wersję Beta 1 nowego narzędzia przeznaczonego dla twórców stron internetowych. Wejdzie ono w skład rodziny Expression (więcej o niej można przeczytać na stronach korporacji). Produkt funkcjonował wcześniej pod nazwą kodową Quartz , a następnie Expression Web Designer, znany z wydanej w maju wersji CTP. Obecnie nazwa produktu została zastąpiona przez oficjalną nazwę Expression Web. Docelowo ma to być konkurencja dla programu Adobe Dreamwaver, uzupełniana przez rozwijane równolegle produkty Expression Graphic Designer i Expression Interactive Designer.

Expression Web to następca FrontPage - wieloletniego członka pakietu Office, ostatnio wycofanego i zastąpionego przez Office SharePoint Designer. Nowe narzędzie jest jednak kierowane w stronę profesjonalistów. Microsoft wycofał również funkcje działające w oparciu o przestarzałe już FrontPage Server Extensions.

Wersję Beta 1 narzędzia Expression Web można bezpłatnie pobrać ze stron Microsoft, chętni mogą również przesyłać opinie i raporty o ewentualnych błędach za pośrednictwem witryny Connect (wystarczy przystąpić do odpowiedniego programu, nie ma weryfikacji). Do działania programu wymagany jest system Windows XP SP2 oraz .NET Framework 2.0.

© dobreprogramy
s