r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowa wyszukiwarka w Onet.pl

Strona główna Aktualności

Portal Onet.pl udostępnił wyszukiwarkę OnetSzukaj w zmienionej i znacznie rozbudowanej postaci.

Zgodnie z informacjami Onet.pl, nowa wyszukiwarka zawiera m.in. system zliczający popularność strony powiązany z OnetKatalog i podpowiedzi do zapytań, oparte na statystykach słów najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki. Nowa wyszukiwarka ma także dawać użytkownikom możliwość używania pełnych zwrotów w języku polskim (np. zamiast "stancja Kraków" - "mieszkanie dla studentów w Krakowie") oraz zgłaszania, że dana strona wśród wyników wyszukiwania jest nie na temat (ikona "kosz"). W najbliższych dniach funkcjonalność ma być dodatkowo zwiękoszna o najświeższe, indeksowane na bieżąco wiadomości z kraju i świata, wyszukiwarkę grafiki i szybsze, codzienne indeksowanie stron.

Nasza pozycja na polskim rynku internetowym motywowała nas do wytężonych prac nad udoskonaleniem oferowanej wyszukiwarki. O skali dokonanego postępu świadczyć może to, że dwudziestokrotnie zwiększyliśmy liczbę odwiedzanych adresów internetowych. Kierując się ambicją stałego udoskonalania OnetSzukaj, rozbudowaliśmy zespół ludzi zajmujący się weryfikacją wyników wyszukiwania, doskonalący je i eliminujący pozycje niepożądane. Wykorzystaliśmy też dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu serwisów, które są wygodne i przyjazne w użyciu - informuje Dr Marek Jerzy Minakowski, dyrektor serwisów wyszukiwawczych Onet.pl.

Czas pokaże czy największy polski portal horyzontalny zacznie odrabiać straty na tym polu wobec wyszukiwarki Google, której popularność cały czas gwałtownie rośnie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.