Nowe OpenSUSE w kwietniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Programiści tworzący wspieraną przez Novella dystrybucję OpenSUSE ogłosili zmiany w planie wydawniczym najnowszej wersji swojego produktu. Finalna wersja 10.1, o nazwie kodowej Goldmaster ma pojawić się 13 kwietnia, a nie jak wcześniej zapowiadano - w marcu.

OpenSUSE to dystrybucja rozwijana przez społeczność programistów i entuzjastów pod opieką i sponsoringiem Novella, wydającego równolegle płatną, komercyjną wersję tego systemu. Głównymi założeniami przyświecającymi twórcom jest prostota użytkowania, użyteczność zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników, oraz maksymalne uproszczenie systemu instalacji oprogramowania. Zarówno sama dystrybucja, jak i jej uaktualnienia są dostępne bez żadnych opłat.

Właśnie ogłoszono wydanie szóstej bety, do końca miesiąca mają trwać testy i naprawa znalezionych błędów, których wynikiem ma być wydanie jeszcze dwóch bet i wersji Release Candidate. Opóźnienie spowodowane jest też chęcią dopracowania systemu wirtualizacji Xen i systemu zarządzania pakietów. Praca nad kolejną wersją OpenSUSE mają rozpocząć się tuż po wydaniu obecnej, pierwszych publicznych testowych wersji spodziewać się należy latem, a finalnej na przełomie roku.

© dobreprogramy
s