r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe Wine 2.12: Wiedźmin 3 na Linuksie wygląda świetnie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Czy Linux nadaje się do gier, także tych poważnych gier? Z nowym wydaniem Wine odpowiedź brzmi coraz bardziej tak. Coraz lepsze wsparcie dla DirectX 10/11 i ułatwienie konfiguracji dla użytkowników opensource’owych sterowników Mesa czynią z Wine Staging 2.12 ważny krok naprzód w dziedzinie rozrywki na „pingwinie”. Tak, granie w Wiedźmina 3 wchodzi w grę.

Wine 2.12 wspiera teraz mechanizmy Depth Bias i Depth Clamping w Direct3D 11. Ten pierwszy pozwala wielokątom na tej samej płaszczyznie w przestrzeni jawić się jakby nie znajdowały się na tej samej płaszczyźnie – otrzymują przesunięcie w osi z. Często jest to wykorzystywane do rysowania cieni. Drugi dotyczy wyłączenia przycinania wierzchołków w osi z.

Dodano też obsługę kopiowania między zasobami z wykorzystaniem kompatybilnych formatów Microsoft DirectX Graphics Infrastructure, warstwy wykorzystywanej do zarządzania niskopoziomowymi zadaniami niezależnymi od DirectX (np. wyświetlanie wyrenderowanych ramek na wyjściu czy kontrolowanie krzywej gamma).

r   e   k   l   a   m   a

Gdy zachodzi taka konieczność, Wine 2.12 będzie teraz domyślnie używać OpenGL Core context – czyli tych nowych funkcji wprowadzonych z OpenGL 3.2. Core context będzie automatycznie wywoływane, gdy wykorzystywane są Direct3D 10 i 11, co wcześniej wymagało ręcznych zmian w konfiguracji wine dla poszczególnych gier.

Wydanie to przynosi też poprawki błędów renderowania w grach takich jak Wiedźmin 3, Assasin’s Creed III i Trackmania Turbo. Wspomniane tytuły działają już naprawdę dobrze, ale to nie wszystko – wreszcie można też bez problemów uruchomić GTA V na Radeonach pod opensource'owym sterownikiem.

Pozostałe, niezwiązane z graniem ulepszenia dotyczą obsługi sterownika dźwięku na Androidzie, lepszej wydajności przy asynchronicznym I/O, ulepszeń w parserze rejestru i rozpoczęcia prac nad obsługą interfejsu użytkownika MSI.

Zainteresowani skorzystaniem z Wine Staging powinni odwiedzić stronę z informacjami o repozytoriach binarnych paczek.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.