Nowe Xobni wyciąga dane z LinkedIn

Strona główna Aktualności

O autorze

Xobni, firma produkująca bezpłatny, ciekawy dodatek do Outlooka o takiej samej nazwie, poinformowała o udostępnieniu nowej wersji współpracującej z LinkedIn, serwisem społecznościowym dla specjalistów. Dzięki integracji Xobni jest teraz w stanie automatycznie wyciągać informacje z profili LinkedIn - takie jak nazwa firmy, stanowisko czy zdjęcie - o ludziach, z którymi prowadzimy korespondencję.

Xobni jest dodatkiem widocznym jako boczny pasek wewnątrz okna Outlooka, który pomaga zarządzać skrzynką pocztową przez automatyczne zestawianie wątków, sortowanie załączników czy w końcu tworzenie sieci powiązanych kontaktów. Bill Gates podczas konferencji dla programistów Office określił to narzędzie jako "bardzo, bardzo fajne" i nie były to puste słowa - Microsoft chciał kupić Xobni za 20 mln USD. Transakcja nie doszła jednak do skutku, Xobni wolało pozostać niezależne - co biorąc pod uwagę brak ograniczeń w integracji z kolejnymi usługami społecznościowymi, które pojawiłyby się z pewnością po przejęciu, wydaje się krokiem rysującym ciekawe perspektywy.

Wersję beta dodatku Xobni pobrać można ze strony producenta - integruje się ona z Outlookiem 2003 oraz 2007 i nie ma wygórowanych wymagań, choć w komentarzach użytkowników znaleźć można opinie że powoduje spadek wydajności Outlooka. Warto jednak samemu rozważyć, czy jest on wart korzyści.

© dobreprogramy