Nowe dobreprogramy okiem oczekiwacza

A więc stało się. Mamy nowe dobreprogramy pe-el. Bardzo mnie ten fakt cieszy. W niniejszej publikacji chciałbym przedstawić własną opinię dotyczącą serwisu. No więc lec goł.

Pierwsze co rzuca się w oczy to rzecz jasna wygląd. Co poniektórzy narzekają, że brzydko, a mi się podoba. Ja wiem, że to kwestia gustu, ale dzięki tej małej-wielkiej zmianie nie trzeba się zbytnio przyzwyczajać do obsługi nowych DP :) Wszystko jest na swoich starych miejscach, tylko bardziej odpicowane ;) Nowości jakie dostrzegłem? Zielone ramki pod menu można sobie poprzestawiać po swojemu. I tak wolę standardowy układ. To samo można zrobić z boksami w panelach bocznych. Ponadto każdy panel można sobie spersonalizować wybierając, ile pozycji z listy chcemy aby było wyświetlane (po kliknięciu w symbol klucza). Fajna sprawa.

Kolejna rzecz - komentarze. Fajne wyglądają, bo prosto, ale trochę to wszystko rozjechane, mogłoby być bardziej "w kupie". Do tego "Zgłoszenie do moderatora" mogłoby być jakoś potwierdzane po zgłoszeniu, bo w tej chwili, to nie wiem, czy ta funkcja działa, czy udaje, że działa.

Rzecz, która spodobała się chyba większości użytkownikom - podział witryny na Windows / Linux / MacOS. No coś pięknego :) Nie mam zastrzeżeń, oby tylko działy Linux / MacOS nie były traktowane po macoszemu i będzie git malina.

Sortowanie na listach programów, tudzież w innych tabelkach. Fajna sprawa, ale nie skorzystam, nawet w przeglądarkach plików z tego nie korzystam, sam nie wiem, czemu :D Ale plus wielki ;)

Ocenianie aplikacji, nowy widok stron programów. Jest czytelnie i intuicyjnie, za to plus. Są screeny, szkoda, że nie można ich powiększać. Widziałem już gdzieś galerię screenów z jakiegoś programu - jest w porządku, ale screeny mogłyby się jakoś ajaxowo przerzucać, bo nie uśmiecha mi się czekać 15s na każdorazowe załadowanie kolejnej fotki :> Zauważyłem wykres liczby pobrań na stronach programów. Fajne.

Dobra, swoje napisałem. Na koniec jeszcze kilka słów do narzekaczy.
Chcecie zmienić wygląd? Niedługo będzie taka możliwość(?) - na screenie sprzed premiery nowych DP widać pole do zmiany skórki (Załączyłem screena). Cierpliwości ;) DP zamula? Ma prawo, nowa wersja = masa odwiedzin, szacun, że serwery się wyrabiały. Wczoraj faktycznie można było postękać, ale dzisiaj DP ładuje mi się mniej więcej 10s. To nie wieczność, mogę zaczekać chwilkę.

Całokształt oceniam bardzo pozytywnie. Życzę ekipie serwisu dalszych sukcesów i świetnych pomysłów na rozwój vortalu. Pozdrawiam :)