reklama

Nowe firmware 3.00 dla PlayStation 4 to przede wszystkim funkcje społecznościowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Nowe firmware 3.00 dla PlayStation 4 zostało przedstawione na blogu Sony. Potwierdzają się przypuszczenia: zdecydowana większość zmian dotyczy tzw. funkcji społecznościowych.

I tak oto posiadacze PS4 otrzymają wraz z aktualizacją możliwość oglądania, brania udziału i rejestrowania różnych wydarzeń w grach (funkcja Wydarzenia), dodawania nowych i istniejących grup jako ulubionych, by łatwiej rozpoczynanie gry z grupami znajomych (Ulubione grupy) i tworzenia społeczności graczy o podobnych zainteresowaniach (Społeczności).

Do tego umożliwiono strumieniowanie wideo z gry na żywo przez YouTube (YouTube Live) i dzielenie się krótkimi klipami wideo na Twitterze. Powiększono też przestrzeń dyskową online dla członków PlayStation Plus z 1 GB do 10 GB i wprowadzono „naklejki” (obrazki emotywne), które będzie można wysyłać znajomym zamiast normalnych wiadomości.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić