r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe firmy będą tworzyły smartfony z Windows Phone na rynki wschodzące

Strona główna AktualnościBIZNES

Microsoft do tej pory ogłosił jedenaście firm OEM, z którymi nawiązał współpracę w celu tworzenia nowych słuchawek z systemem Windows Phone. Podczas konferencji firmy Qualcomm, która odbyła się w Chinach 14 maja, przedstawiono kolejnych dwóch producentów urządzeń przenośnych, rozpoczynających swoją przygodę z mobilnym Windowsem.

Pierwszą firmą, która będzie produkować smartfony z Windows Phone, jest K-Touch. Jest to trzeci co do wielkości, lokalny producent na rynku Chińskim. Firma skupia się głównie na rodzimych klientach. K-Touch tworzy smartfony skierowane do osób zainteresowanych urządzeniami z segmentu middle-end. Drugim producentem jest firma z Florydy — Blu. Odbiorcami ich urządzeń są klienci z Ameryki Łacińskiej. Obie firmy tworzyły do tej pory smartfony działające pod systemem Android i będzie to ich pierwsza współpraca z gigantem z Redmond.

Microsoft najwyraźniej zauważył, że rynek urządzeń mobilnych to nie tylko USA i Europa Zachodnia. Przygarnięcie nowych producentów wpasowuje się w nową strategię Redmond na promocję Windows Phone na rynkach wschodzących. Niemałe znaczenia ma tutaj także podejście do tworzenia słuchawek spełniających obniżone wymagania minimalne systemu. Wyjście w kierunku producentów OEM okazała się skuteczne i zachęca do próby własnych sił w ekosystemie mobilnego Windowsa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.