Nowe funkcje Live Search i... prawdopodobnie nowa nazwa

Strona główna Aktualności

O autorze

O tym, że Microsoft musi się zdecydowanie bardziej postarać na rynku wyszukiwarek wiadomo nie od wczoraj - udział Live Search jest raczej słaby i nic na razie nie wskazuje na szybkie zmiany w tym zakresie. Czas więc na nową odsłonę wyszukiwarki i przy okazji... nową nazwę.

O prawdopodobnej zmianie nazwy pisaliśmy już w listopadzie. Nadal nie wiadomo, czy będzie to kumo.com, ale jeden z wysoko postawionych pracowników Microsoftu potwierdził w serwisie Twitter, że zmiana faktycznie nastąpi. Co nowego oprócz nazwy? Niektórzy użytkownicy już zauważają między innymi historię wyszukiwania wyświetlaną po lewej stronie ekranu i powiązane wyszukiwania po prawej. Będzie też funkcja "najlepsze dopasowanie", która oddzieli i wyświetli jako pierwszy wynik najlepiej odpowiadający wyszukiwanej frazie. Bezpośrednio pod wynikami będzie również możliwość przeszukania konkretnej witryny-wyniku, a same wyniki zostaną podzielone na kilka kategorii - np. wyszukując tytuł filmu oprócz standardowych wyników od razu pojawią się strony dotyczące jego recenzji czy zakupu płyt DVD.

Być może więcej szczegółów na temat nowości, nowej nazwy i planowanej daty uruchomienia nowej odsłony wyszkiwarki dowiemy się po zakończeniu rozpoczętego wczoraj MVP Global Summit 2009, corocznego spotkania osób uhonorowanych przez Microsot tytułem Most Valuable Professional.

© dobreprogramy