r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe funkcje w Google Docs, Picasa Web Album

Strona główna Aktualności

Google wprowadził nowe funkcje w swoich aplikacjach webowych - Google Docs i Picasa Web Album. Wprowadzono też nowe narzędzie antyspamowe.

W dokumentach Google Docs wprowadzono możliwość oglądania materiałów wideo. Użytkownik może także dodawać i eksportować klipy wideo, jak również dzielić się nimi ze znajomymi czy współpracownikami. Google Docs obsługuje między innymi formaty WebM, MPEG4, AVI, WMV i FLV. Maksymalna rozdzielczość dodawanych materiałów to 1920x1080. Wprowadzona funkcja zdaje się potwierdzać, że Google zamierza rozszerzyć możliwości Docs. Użytkownicy mogą już nie tylko synchronizować dokumenty, ale także zdjęcia, muzykę i wideo.

Kolejne zmiany w aplikacjach webowych firmy Google dotyczą albumów online Picasa. Wprowadzono obsługę bezpiecznych połączeń HTTPS. Funkcja ta pomoże w lepszym zabezpieczaniu połączeń użytkowników z albumami online. Szyfrowany protokół HTTPS obsługiwany jest już przez takie aplikacje jak Gmail, Reader czy Finance. Dla poprawienia bezpieczeństwa swoich użytkowników Google rozszerzył też w swoich aplikacjach webowych funkcję Domain Keys Identified Mail (DKIM). Funkcja ta pozwala na uwierzytelnianie wysyłanych wiadomości. W ten sposób nie zostaną one zaliczone jako niechciana poczta przez mechanizmy antyspamowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.